Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich

Festiwal ANTYnuda

  

      Pozytywne nastawienie, chęć działania i tworzenia oraz szukanie inspiracji do walki z rutyną to główne cele cyklicznego Festiwalu Kultury ANTYnuda organizowanego przez ZSOiZ.

       Festiwal na stałe zagościł już w kalendarzu imprez, do udziału w którym zapraszamy nie tylko społeczność szkolną oraz lokalną, ale także zaprzyjaźnione instytucje i organizacje z Siemianowic Śląskich i okolic. Dotychczas nasze zaproszenia przyjmowali: Biblioteka Miejska w Siemianowicach Śląskich, Siemianowickie Centrum Kultury, Biblioteka Miejska w Andrychowie, Sekcja Sportów Siłowych Siemianowice Śl., Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych Kangurek.

       Szeroka i atrakcyjna oferta zajęć i warsztatów prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę, fascynatów sztuki i zaproszonych gości zostanie skierowana do przedstawicieli różnych pokoleń. Każdy znajdzie coś dla siebie. Błysk fleszy, dobry humor, tańce, śpiewy, sportowe zmagania, pokonywanie własnych ograniczeń i odkrywanie „tego, co nieznane” – to wizytówka Festiwalu ANTYnuda.

        W tym roku w związku z drugą rocznicą nadania Branżowej Szkole I-go stopnia nr 2 im. św. Jana Pawła II zostanie ono połączone ze Świętem Patrona Szkoły. Pamięć i szacunek wobec Wielkiego Patrona może przybierać różne formy - można godnie uczestniczyć w szkolnej pielgrzymce, można głęboko przeżywać nabożeństwo poświęcone Jego pamięci, można też podarować swój czas, głos i zaangażowanie  „dzieląc się z innymi”, tym, co w Nas najlepsze – potrzebą radosnego świętowania. W sobotnie popołudnie, poprzez zabawę i wspólne przebywanie, chcemy kolejny raz udowodnić, że „NUDA” u nas nie zagości.