kalendarium
Środa, 2017-09-20
Imieniny:
Eustachego, Faustyny
kalendariummenumenunewsletternewsletter koniecpoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
http://www.sejm.gov.pl/
http://www.edu.siemianowice.pl/
https://uonetplus.vulcan.net.pl/siemianowiceslaskie

Jesteś tu: »

Wolontariat szkolny - „Człowiek pomocny”, pod kierunkiem pana Seweryna Ziętala, prowadzi swą działalność od roku szkolnego 2016/2017.  Celem nadrzędnym jest uwrażliwienie młodzieży  na krzywdę ludzką  i na potrzeby drugiego człowieka, a szczególnie ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji  oraz aktywizowanie młodzieży w celu działań na rzecz drugiego człowieka i środowiska lokalnego.  

     Wolontariat ma rozwinąć wśród młodzieży postawę otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, jest alternatywą dla niewłaściwego spędzania czasu wolnego. Stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości. Poprzez zaangażowanie wspiera ciekawe inicjatywy młodzieży, pomaga w rozwijaniu zainteresowań.  Młodzież szkolna potrzebuje wartościowej formy spędzania wolnego czasu, ma potrzebę robienia czegoś dobrego i ważnego, poczucia, że jest niezbędna innym ludziom.

 


Akcje szkolnego wolontariatu „Człowiek pomocny” :

 

Akcja "Korek" - zbiórka plastikowych nakrętek dla Wiktorii.


Od kilku lat zbieramy w szkole plastikowe nakrętki, które przekazujemy rodzinom niepełnosprawnych dzieci. W tym roku zbieramy korki również dla Wiktorii. Udało nam się już kilka razy przekazać pełne worki nakrętek rodzicom niepełnosprawnej Wiktorii. Otrzymane korki pomogą w zakupie potrzebnych dziewczynce sprzętów oraz sfinansowaniu jej rehabilitacji. 

Śląskie Zawody Osób Niepełnosprawnych

Opracowanie: szkolnastrona.pl