Pielgrzymka uczniów Szkoły Branżowej nr 2 im. Jana Pawła II na Jasną Górę

W dniu 11 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły razem z Panią Dyrektor, księdzem Ireneuszem oraz nauczycielami wzięli udział w XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki było ,,Promieniowanie Ojcostwa”. Kulminacyjnym momentem była uroczysta Msza Św. sprawowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego. Podczas pielgrzymki szczególnie świętowano 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przed Mszą Św. wypuszczono kilkaset balonów z pozdrowieniami z Jasnej Góry.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Olsztynie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, gdzie mogliśmy podziwiać ruiny zamku w pięknej, jesiennej scenerii.