Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich

Tychy

Tychy – jest miastem, które służy jako przykład świetnych urbanistycznych rozwiązań. 17 czerwca 2009r. została zorganizowana wycieczka dla absolwentów naszego gimnazjum oraz szkoły zawodowej do tego właśnie miasta. Trasa wycieczki: Tychy Osiedle B- Stare Tychy – Rynek – barokowy Kościół – Muzeum Miejskie – Muzeum w Browarze.

Muzeum w Tychach zostało otwarte niedawno, bo w 2005 roku. Siedzibą muzeum jest zabytkowy budynek dawnej suszarni młóta z 1909 roku w kompleksie zabudowań Tyskich Browarów Książęcych, w sąsiedztwie Tyskiego Muzeum Piwowarstwa.

Największą atrakcją było Tyskie Muzeum Piwowarstwa, gdzie pod opieką przewodnika uczestnicy wycieczki poznali historię, tradycje i doświadczenia Tyskich Browarów Książęcych założonych już w 1629 roku. Browar w Tychach przetrwał historyczne zawieruchy i dotrwał we wspaniałej kondycji do dni dzisiejszych. Z pokolenia na pokolenia tyscy browarnicy przekazywali swoją wiedze i pogłębiali ją, doskonaląc receptury i wprowadzając nowoczesne technologie.