Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci

W czwartek 5 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych rozpoczęła się realizacja programu „Cybernauci – bądź bezpieczny w sieci”.

W pierwszej turze spotkań z emisariuszem programu wzięli udział uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 im. św. Jana Pawła II oraz słuchacze Szkoły Podstawowej dla Dorosłych. Tematyka warsztatów dotyczyła ochrony wizerunku w sieci, Internetu jako portfolio oraz bezpieczeństwa w sieci. Zajęcia prowadził trener pan dr Michał Szyszka. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia  przez młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. Więcej o projekcie: www.cybernauci.edu.pl.

W drugiej turze warsztatów, nauczyciele mieli okazję do pogłębienia i usystematyzowania swojej wiedzy z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu.

Przed nami jeszcze trzecia tura spotkań, tym razem z rodzicami, która odbędzie się 4 listopada.

Projekt, realizowany przez Fundację Nowoczesna Polska na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ma na celu wzmocnienie kompetencji bezpiecznego korzystania z internetu i TIK. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.