Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich

Półkolonie w szkole

Zakończył się pierwszy tydzień wakacji a wraz z nim "Półkolonie w szkole". Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śl. po raz kolejny zorganizowała letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z naszego miasta, a w szczególności z Osiedla Budryka.

   Wychowawcy szkolni zaproponowali w tym roku bardzo bogaty i zróżnicowany program. Przez pięć dni w szkole odbywały się gry i zabawy ruchowe oraz warsztaty artystyczne, w których mogły uczestniczyć wszyscy zainteresowani.

   Pierwszego dnia po zajęciach integracyjnych uczestnicy półkolonii mieli okazję zwiedzić "Górnośląski Park Etnograficzny" w Chorzowie. Dzieci były również dwa razy na basenie. Na zakończenie wszyscy koloniści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

   Dzięki współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Ludzi Aktywnych „KANGUREK” dzieci i młodzież miała również okazję uczestniczyć w realizacji projektu pt. „Festiwal Kultury”, który jest współfinansowany przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami w/w projektu nasi koloniści zwiedzili Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach (29 czerwca 2016 r.) oraz skorzystały z wyjścia do kina. Po uroczystym zakończeniu, koloniści udali się wspólnie z dziećmi z Świetlicy Środowiskowej „Szafranki” na pokaz filmu „Gdzie jest Dory?”.