Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

W piątek 24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Przed nami dwa miesiące wakacyjnego luzu. Ale zanim się obudzimy ze świadomości czasu letniego, zasypiać dziś będziemy z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku ... szkolnego. Od wczesnych godzin rannych dokładaliśmy wszelkich starań, by godnie pożegnać mijający rok.

   Zaczęło się od mszy św. w michałkowickim kościele, a potem uroczysta akademia, wręczenie nagród, wyróżnień, świadectw. W pięknych dekoracjach przygotowanych przez Panie Katarzyna Stachowicz i Agnieszka Kłyk odbyło się również pożegnanie absolwentów: najpierw słuchaczy szóstych semestrów Gimnazjum, a zaraz potem uczniów klas III Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Towarzyszyły nam serdeczne gesty, ciepłe słowa i cała masa wzruszeń... czas pożegnań to zawsze śmiech ze łzami pomieszany- bo choć przed nami nowe, to starego też żal.

   Wszystkim, którzy spotkali się po raz ostatni w tym roku na szkolnym korytarzu życzymy udanych wakacji. Odpoczywajcie i korzystajcie z czasu letniego. Bawcie się dobrze, mądrze i bezpiecznie. Refleksji na podsumowanie tego, co za nami wiele, więc będziemy jeszcze do nich wracać.