Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

"Dobra szkoła nie produkuje geniuszy, tylko zdrowe społeczeństwo." (Piotr Szreniawski)

Przed nami WAKACJE, czas wypoczynku i chwili wytchnienia po ciężkim roku pracy nad sobą, nad własnymi wadami i słabościami. Uczniowie i słuchacze przez cały rok pilnie zdobywali wiedzę i nowe umiejętności, więc wszsycy zasłużyli na wypoczynek.

Tam, gdzie coś się kończy, zaczyna się coś nowego - swoje ostatnie świadectwa odebrali uczniowie trzecich klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2.
    Swoją duszpasterską przygodę z naszą szkołą i spotkanymi tu ludźmi kończył również ksiądz Dawid Sładek. Trzy lata to szmat czasu, zwłaszcza w przestrzeni szkolnej- wiele się w tym czasie zmienia, ludzie przychodzą i odchodzą. Teraz przychodzi czas rozstania z naszym zawsze radosnym duszpasterzem szkolnym. Pogodny charakter i życzliwe nastawienie ks. Dawida były najlepszą recepta na dobra frekwencję w czasie lekcji religii. Nie zrażały go przeciwności, miał w sobie zapał i chęć, by mówić o ewangelii i o tym, że warto się w nią wsłuchiwać.
    Piątkowym pożegnaniom nie było końca - po wzruszeniach, jakie towarzyszyły nam przy pożegnaniu absolwentów szkoły zawodowej, przyszła pora na słuchaczy semestrów szóstych Gimnazjum dla Dorosłych. Z wieloma spędziliśmy razem trzy lata - bywało trudno, niektórych dopadało zwątpienie, innym brakowało chęci, jeszcze innym wiary w powodzenie. Ale w chwilach takich ja ta - gdy dostajecie upragnione i zapracowane świadectwa ukończenia szkoły - wiecie, że dotarliście do celu i że warto było.