Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich

ZSOiZ w NOSPR

10 czerwca 2015 roku, młodzież zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych (uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 oraz uczestnicy Ochotniczego Hufca Pracy uczący się w Gimnazjum dla Dorosłych) mogła podziwiać przepiękny, nowo otwarty u gmach Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach oraz uczestniczyć w koncercie.

10 czerwca 2015 roku, młodzież zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych (uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 oraz uczestnicy Ochotniczego Hufca Pracy uczący się w Gimnazjum dla Dorosłych) mogła podziwiać przepiękny, nowo otwarty u gmach Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach. Wprawiły nas w zachwyt amfiteatr, dwa place wejściowe oraz park miejski z wieloma atrakcjami jak fontanny, zabawki muzyczne, labirynt.

Nie pojechaliśmy tam jednak tylko po to aby podziwiać nową architekturę Katowic. Wybraliśmy się tam głównie na poranek edukacyjny pt. „Muzyka obu Ameryk” z cyklu Ludowe inspiracje w muzyce symfonicznej”. Podczas koncertu wysłuchaliśmy przepięknych aranżacji utworów swoimi taktami nawiązującymi do wspomnianych już Ameryk. Sala koncertowa wypełniona praktycznie po brzegi w ciszy i skupieniu wsłuchiwała się w kolejne utwory. Jedni przymykali oczy, aby wyobrazić sobie muzykę inni z zainteresowaniem obserwowali muzyków i dyrygenta. Zadziwia jak zgrana jest cała orkiestra, jak potrafią odczytać intencje dyrygenta – o nutach nie wspominając (a z naszych miejsc widzieliśmy je doskonale)

Koncert spodobał się nam wszystkim, choć każdemu z osobna na pewno inne jego fragmenty. Brawom nie było końca.