Informacja dla uczniów i rodziców

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021r. przekazuję informacje na temat organizacji nauki w szkołach po feriach:

Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 im. Św. Jana Pawła II w Siemianowicach Śląskich

• Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym

Od poniedziałku, 18 stycznia br. szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe, na takich zasadach jak przed feriami, mogą prowadzić kształcenie praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego, w określonych warunkach organizacyjnych.

Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w ramach praktycznej nauki zawodu mogą być prowadzone w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo.

Przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców.

Uczniowie branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, nadal mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić ich zdrowiu.

Szczegółowy podział na kształcenie zdalne i stacjonarne zostanie przedstawiony w oddzielnym komunikacie.

• Kształcenie teoretyczne odbywa się zdalnie, na zasadach obowiązujących przed feriami.

Szkoła Podstawowa dla Dorosłych oraz Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych

• Kształcenie odbywa się zdalnie, zgodnie z obowiązującym przed feriami planem lekcji i na dotychczas obowiązujących zasadach.

Konsultacje dla zdających egzaminy

Słuchaczom klas ósmych oraz klas maturalnych, którzy zgłoszą pisemnie do Wychowawcy chęć udziału w konsultacjach stacjonarnych Dyrektor zorganizuje takie zajęcia  indywidualnie lub w małych grupach.

Wytyczne MEiN, GIS i MZ dla szkół

Na terenie szkoły należy bezwzględnie przestrzegać zasad określonych w procedurach z dnia 01.09.2020 r.

Dyrektor ZSOiZ

Sylwia Dylus