Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich

Kraków dla najlepszych

     Najlepsi uczestnicy hufca 12-1 z Siemianowic Śl. i słuchacze Gimnazjum dla Dorosłych w ZSOiZ wyjechali w dniu 28 czerwca na wycieczkę do Krakowa.

     Zaprzyjaźniona z naszym hufcem Pani przewodnik Anna Kapera oprowadziła młodzież po najciekawszych miejscach Grodu Kraka. Uczestnicy mogli obejrzeć Kościół pod wezwaniem Św. Floriana, zabytki Starego Rynku – Sukiennice, Kościół Mariacki. Młodzież z zainteresowaniem słuchała legend i ciekawostek związanych z Krakowem. Ciekawostką dla fanów piłki nożnej był na pewno Hotel, gdzie mieszkały WAG –s drużyny angielskiej biorącej udział w Euro 2012. Następnie udaliśmy się pod Pałac Biskupów, gdzie mogliśmy zobaczyć, słynne z pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II, Okno Papieskie. Stamtąd ruszyliśmy w kierunku Wzgórza Wawelskiego, aby zwiedzić Katedrę z grobami królewskimi. Idąc w kierunku krakowskiego Kazimierza odwiedziliśmy również Kościół Św. Stanisława na Skałce, którym opiekują się Paulini sprowadzeni z Jasnej Góry.

     Po tak długiej pieszej wędrówce trafiliśmy do Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie zwiedziliśmy wystawę poświęconą polskiej motoryzacji. Młodzież mogła zobaczyć zarówno prototypy, jak i egzemplarze wprowadzone do produkcji, polskich marek samochodów, motocykli, autobusów i tramwajów. Druga ekspozycja w Muzeum poświęcona była doświadczeniom naukowym, gdzie młodzież mogła sama przeprowadzać eksperymenty.

     Taka nagroda na pewno zachęci pozostałych uczestników do pracy nad poprawą frekwencji i dyscypliny w nowym roku szkolnym.

 

 

Autor tekstu: Katarzyna Kopiec

Autor zdjęć: Milena Hiszpańska