"Lato" - Cztery Pory Roku

Koniec roku szkolnego to wyjątkowy czas dla każdego ucznia i nauczyciela. Młodzież myśli już o wakacjach, równocześnie starając się wypaść jak najlepiej w klasyfikacji semestralnej i rocznej. Pedagodzy jednocześnie planują zasłużony wypoczynek i sprawdzają ostatnie referaty i sprawdziany semestralne. W tym gorącym dla wszystkich okresie „Wspólnota Siemianowicka”, UKS „Falklandy” oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych zorganizowali XXXVI turniej piłkarskich piątek halowych „Cztery Pory Roku”.

Na boisku MOSiRu „Pszczelnik” w dniu 3 czerwca odbyła kolejna już edycja turnieju zwana „Lato”. Imprezę rozpoczął prezes „Wspólnoty Siemianowickiej” pan Zbigniew Paweł Szandar, który przywitał sportowców i życzył, by sportowe zmagania zakończyły się wygraną najlepszego zespołu.

W turnieju letnim wystąpiły cztery drużyny. Swoje reprezentacje wystawiły Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych COGITO z Siemianowic Śląskich, LKS ORKAN z Piekar Śląskich (Dąbrówka Wielka), OHP z Siemianowic Śląskich oraz UKS Falklandy.

Tradycyjnie za organizację zawodów odpowiedzialni byli pracownicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwali sędziowie Stefan Bokacki i Janusz Pachniowski.

Atmosfera sportowej rywalizacji była odczuwalna podczas każdego rozgrywanego meczu. Zacięte zmagania fazy wstępnej wyłoniły zwycięzców. W sześciu rozegranych meczach najlepszy okazał się zespół debiutujący w turnieju. LKS ORKAN pokonał w zaciekłych pojedynkach pozostałe drużyny. Kolejną drużyną na podium była drużyna ZSP COGITO. Trzecie miejsce wywalczył UKS Falklandy.

Królem strzelców okrzyknięty został – Mariusz Kowalski zawodnik LKSu ORKAN.

Swoją obecnością zawody zaszczycili przedstawiciele „Wspólnoty Siemianowickiej”. Na ręce kapitanów zwycięskich drużyn przekazano dyplomy i nagrody (piłki i pamiątkowe puchary) ufundowane przez „Wspólnotę Siemianowicką”. Sportowcy przyjęli również gratulacje za sportową postawę i uczciwą rywalizację.