Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich

W Krakowie przy grobie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

W dniach 4-5 maja Hufiec Pracy w Siemianowicach Śląskich zorganizował 2-dniową wycieczkę do Krakowa dla swoich najlepszych 44 uczestników. Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego przez hufiec Programu „Jan Paweł II – wychowawca młodych”.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy z przewodnikiem najpopularniejsze zabytki Krakowa – Wzgórze Wawelskie z Katedrą i kryptami, gdzie spoczęła prezydencka para po katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, Kościół Mariacki, Sukiennice, Rynek, Colegium Maius, Okno Papieskie.

Następnie pojechaliśmy autokarem do miejscowości Łazy, gdzie nocowaliśmy w międzynarodowym schronisku młodzieżowym. Rano udaliśmy się na wędrówkę pieszą do Jaskini Nietoperzowej w Dolinie Będkowskiej. W drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze Ojcowski Park Narodowy, zamek w Pieskowej Skale i słynną Maczugę Herkulesa. Potem udaliśmy się przez Olkusz do średniowiecznego Zamku w Będzinie. Odwiedziliśmy również cmentarz żydowski przy zamku.

Będziński zamek był ostatnim punktem programu naszej wycieczki. W ramach realizowanego Programu „Jan Paweł II – wychowawca młodych” czekają nas jeszcze kolejne wyjazdy.

 

autor tekstu: Katarzyna Kopiec- starszy wychowawca 12-1 HP

autor zdjęć: Komor Mateusz- uczestnik 12-1 HP

http://picasaweb.google.pl/biblioteka.ZSOiZ/SladamiPielgrzymekPapiezaJanaPawAIIKrakow#