Zawodowe zamieszanie - Dzień Otwarty w ZSOiZ

Po raz kolejny Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych otworzył swoje podwoje dla przyszłych uczniów. W środę, 14 marca br. siemianowiccy gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć szkołę od „wewnątrz”, poznać nauczycieli, zwiedzić pracownie i ich wyposażenie, porozmawiać o kierunkach kształcenia i warunkach nauki.

Przybyłych w tym dniu uczniów wraz z opiekunami witali przedstawiciele samorządu uczniowskiego, zapraszając wszystkich do szkolnej auli. Tam młodzież została zaproszona do obejrzenia krótkiego filmu promującego Branżową Szkołę I stopnia nr 2 oraz do zapoznania się z bogatą ofertą kierunków kształcenia zawodowego. W myśl hasła, że „nie samą nauką uczeń żyje”, goście mogli zapoznać się także z obszerną listą dodatkowych działań prowadzonych w naszej szkole. Uwagę uczniów przykuła oferta firmy Adient Seating, która od września obejmie patronatem klasę w zawodzie monter-mechanik maszyn i urządzeń. Jest to nowość w ofercie kształcenia zawodowego w naszej Branżowej Szkole I stopnia.

Po obejrzeniu i wysłuchaniu przedstawionej oferty edukacyjnej przyszedł czas na poznanie szkolnych pracowni. Zwiedzający mogli uczestniczyć w pokazie przyszłych stylistek fryzur w nowoczesnej pracowni, zrobić zakupy w pracowni dla sprzedawców lub pomalować ściany, czy położyć glazurę w pracowni monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. W pracowniach elektryków i elektromechaników zainteresowani próbowali tworzyć proste instalacje elektryczne. Uczniowie wraz z nauczycielami zawodu udzielali wyczerpujących informacji, na temat konkretnego kierunku kształcenia i korzyści wynikających z podjęcia nauki w szkole branżowej. Spacer po szkole uczniowie zakończyli, odwiedzając pracownię historyczną, gdzie mieli możliwość przenieść się w czasie do pierwszych Piastów oraz rozegrać mecz piłki nożnej na sali gimnastycznej, która była ostatnim punktem dla zwiedzających na naszym szkolnym szlaku.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i zapraszamy do ponownego odwiedzania nas osobiście i w świecie wirtualnym.