Ławka pozytywnych myśli

Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 im. św. Jana Pawła II - jako jedna z czterech drużyn z województwa śląskiego- brali udział w projekcie „Warsztat po godzinach”. Inicjatorem projektu, w ramach którego organizowany był konkurs na przedmiot upcyklingowy, było Stowarzyszenie Majstersztyk. Celem przedsięwzięcia była promocja ochrony środowiska, upcyklingu i przedsiębiorcza postawa uczniów. Projekt łączył w sobie cykl szkoleń skierowanych do jego uczestników oraz zadanie konkursowe polegające na wykonaniu przedmiotu o charakterze użytkowym.

Uczniowie, korzystając z bazy doskonale wyposażonej pracowni zawodowej, jako pracę konkursową wykonali „Ławkę pozytywnych myśli”. Materiały niezbędne do wykonania zadania pozyskali z pobliskiej budowy (palety drewniane) oraz z pozostałości po domowych remontach (materiały na stelaż). Efekt ich pracy przerósł wszelkie oczekiwania. Z każdym dniem pracy wzrastało zaangażowanie i rodziły się nowe pomysły. Młodzi budowlańcy postanowili zarazić społeczność szkolną optymizmem i radością, by mimo różnych trudności nie poddawać się i wyznaczać sobie cele realne do zrealizowania. Finał konkursu „Warsztat po godzinach” miał miejsce  w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. W konkursie nie było przegranych, każda drużyna została doceniona. Jurorzy zachwycali się pomysłami młodzieży, kreatywnymi rozwiązaniami oraz stopniem zaangażowania w pracę.