Jan Paweł II naszym przewodnikiem - III miejsce w Grze Miejskiej

Choć pogoda ostatnich dni nas nie rozpieszczała, a i prognozy pogody nie były optymistyczne to sobotni dzień zaskoczył wszystkich i to pod wieloma względami… Szczególnie reprezentację naszej Szkoły, która brała udział w VII edycji Gry Miejskiej – Jan Paweł II naszym przewodnikiem.

Kiedy Kasia, Weronika i Sebastian zgodzili się, by wziąć udział w Grze Miejskiej nie wiedzieli do końca „na co się piszą”. Dzień rozpoczęliśmy kawą. Rejestracja drużyny nie zajęła wiele czasu. „Uzbrojeni” w chusty Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia (organizacją gry zajmują się stypendyści FDNT we współpracy z Wydziałem Katechetycznym katowickiej kurii metropolitalnej), identyfikatory, mapkę Parku Leśnego Muchowiec (na którego terenie gra się odbywała) oraz kartę punktową – niecierpliwie czekaliśmy na start. Krótko przed godziną 11:00 ruszyliśmy na trasę. Po drodze prócz pytań z wiedzy o św. Janie Pawle II na uczestników czekały liczne zadania m.in.: głuchy telefon, kręcenie hula-hop, warcaby, rzuty do tarczy, selfie z żubrem oraz sudoku. W oczekiwaniu na wyniki można było posilić się nie tylko słodkimi pysznościami. Finalnie reprezentacja naszej Szkoły stanęła na podium zajmując III miejsce.