"Miasto z rybą w tle" - wycieczka studyjna

W poniedziałek (23 kwietnia) uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 oraz słuchacze Szkoły Podstawowej dla Dorosłych uczestniczyli w wycieczce studyjnej pt.: "Miasto z rybą w tle". Wyjście zorganizowane było w ramach kampanii informacyjno - edukacyjnej prowadzonej w ramach realizowanego w naszym mieście projektu " Zielone płuca miasta- ochrona i wykorzystanie zasobów przyrodniczych miasta Siemianowice Śląskie".
Punktem docelowym grupy wycieczkowej okazały się bytkowskie Stawy Brysiowe, które w ubiegłym roku przeszły gruntowną rewitalizację.

Przeprowadzonej w wiosennej przestrzeni lekcji przyrody przyświecał szczytny cel ekologiczny: ochrona bioróżnorodności i zasobów przyrodniczych Stawów Brysiowych.
Dla wielu uczestników penetrujących okolice stawów sporym zaskoczeniem było bogactwo i różnorodność gatunkowa roślin i zwierząt, jakie żyją na tak niewielkiej przestrzeni i to tej wydawałoby się całkiem bliskiej, sąsiedzkiej, niby dobrze znanej.
Nowa wiedza, samodzielne odkrywanie, wzrost świadomości i dobra zabawa to największe walory takich inicjatyw.