Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich

Konkurs IEM 2018

W dniach od 14 do 21 lutego 2018r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych przeprowadzony zostanie konkurs. Udział w nim mogą wziąć wszyscy uczniowie i słuchacze naszego zespołu szkół. Będzie się on składał z pięciu zadań - pierwsze 14 lutego, ostatnie 21 lutego. Nagrodami, tak jak w roku ubiegłym (i znowu dzięki uprzejmości dobrych ludzi), są zaproszenia na Intel Extreme Masters 2018.

Wręczenie nagród odbędzie się 22.02.2018r.

 

 Zapraszam i zachęcam do udziału, powodzenia, P. Wolak

 

 

UWAGA!!! Aby nie zostać zdyskwalifikowanym należy podjąc się wszystkich pięciu wyzwań.

 

Zadanie pierwsze (ZD - jak to w polskiej szkole bywa są Zadania Domowe ... i to na weekend):

Jest to zadanie z tzw. serii DIY (DoItYourself). Podaje je jako pierwsze, gdyż może Wam zająć najwięcej czasu … i energii.

Jesteście fanami gier komputerowych i …  wyobraźcie sobie, że nagle znikają. Bo … one nie istnieją od zawsze. Wyobraźcie sobie, że cofacie się w czasie … i żyjecie w epoce 0K (czyt. ZeroKomputera). Co robić z wolnym czasem??? Hmm … na początek można wykonać grę samodzielnie!!!

Obecnie za pieniądze dostępne jest prawie wszystko. Bardzo często jednak takie kupowane zabawki szybko się nudzą i odchodzą w zapomnienie. To co robi się własnoręcznie daje więcej radości, jest bardziej szanowane i przede wszystkim zwiększa poczucie własnej wartości, zwiększa wiarę w swoje umiejętności. Uczy wytrwałości, precyzji, pobudza umysł. Integruje … i mogła bym tak długo jeszcze wymieniać.

Wracając do sedna proszę o to, aby WŁASNORĘCZNIE WYKONAĆ LABIRYNT.

Termin oddania prac upływa w poniedziałek, tj. 19.02.2018r. Ocenie podlegać będzie przede wszystkim pomysł, stopień trudności labiryntu i estetyka jego wykonania. (Prace nie będą oceniane przeze mnie!!!)

Do dzieła …

 

Zadanie drugie:

Zadanie "BO Z PAPIEREM ZDZIAŁASZ WIELE" przeprowadzone będzie tylko na terenie szkoły.

 

Zadanie trzecie:

Zadanie "GORĄCY DRUT" przeprowadzone będzie tylko na terenie szkoły.

 

Zadanie czwarte:

Zadanie "WYZWANIE M&M's" przeprowadzone będzie tylko na terenie szkoły.

 

Zadanie piąte (ostatnie ;p):

Zadanie "IKEA CHALLENGE" przeprowadzone będzie tylko na terenie szkoły.